Jesień, liście lecą z drzew. A u nas też ceny lecą w dół -  10% zniżki przy serii 10 zabiegów!

Lone Sorensen- twórczyni refleksologii twarzy

Lone Sorensen - uzyskała profesjonalną edukację z zakresu refleksologii, akupunktury i terapii laserowej w Danii w latach 1978 - 1985. Następnie stworzyła refleksologię twarzy w 1988. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała również w Ameryce Południowej (Agrentyna, Chile), na Kubie, we Francji, Hiszpanii i Niemczech.
W 2001 roku Lone Sorensen została potrójnie nagrodzona przez argetyńską organizację (Organización Mundial Humanitaria para la Salud. Argentina) w dziedzinie refleksologii, co uczyniło z niej pierwszą na świecie osobę szczycąca się potrójnym tytułem za pracę w dziedzinie terapii strefowej, refleksologii stóp i dłoni oraz refleksologii twarzy.


Więcej informacji o Lone Sorensen i jej działalności znajdziecie Państwo na stronie www.reflexologiafacial.es (strona w języku angielskim).

Słownik refleksologii

Poniżej kilka pojęć, które ułatwią Państwu zrozumienie pojęć używanych w tym serwisie.

Co to jest refleksologia?

Refleksologia (zamiennie z refleksoterapia) to leczniczy masaż twarzy stosowany dla poprawy zdrowia oraz samopoczucia.

[top]

Meridiany - co to jest?

Meridiany to kanały energetyczne, które przebiegają równolegle do naczyń krwionośnych i zaopatrują cały organizm w energię niezbędną do życia. Jeżeli naczynia krwionośne są niedrożne mówimy o niedokrwieniu narządu, a jeżeli kanały energetyczne są niedrożne mamy do czynienia z niedoenergetyzowaniem organizmu. Odczuwalnym, fizycznym efektem blokad w kanałach energetycznych jest chroniczne zmęczenie.

[top]

Jak działa masaż refleksologiczny?

Odcinki maridianów narządowych, które przebiegają przez najważniejsze organy wewnątrz ciała przebiegają także przez twarz. Dlatego ich stymulacja wraz z pobudzeniem stref refleksologicznych podczas zabiegu przynosi pozytywne efekty lecznicze i stanowi o wysokiej skuteczności refleksologii.

[top]

Homeostaza - co to jest i kiedy się ją osiąga?

O homeostazie, czyli prawidłowym i harmonijnym działaniu wszystkich narządów wewnętrznych mówimy, jeżeli wszystkie układy obecne w naszym ciele – nerwowy, pokarmowy, odpornościowy, moczowy, limfatyczny, krwionośny meridianowy – są odpowiednio drożne i wydolne.

W przypadku naruszenia tej dynamicznej równowagi zaczynają się problemy ze zdrowiem. Wystarczy, że choruje jeden układ – skutki tego odczuwalne są w całym organizmie, ponieważ układy bardzo mocno wpływają na siebie wzajemnie. Pogarsza się więc jakość naszego funkcjonowania, zarówno w warstwie fizycznej/fizjologicznej jak i w warstwie psychicznej/emocjonalnej. Przywracanie homeostazy ma więc fundamentalne znaczenie dla jakości naszego życia.

[top]

Co to jest cosmolitfing japoński?

Cosmolifting japoński – leczniczo-kosmetyczny zabieg, którego efekty można śmiało określić „chirurgią bez skalpela”. Jest realną alternatywa dla takich zabiegów jak głęboki peeling, lifting, ostrzykiwanie botoksem, aplikacja kwasu hialuronowego oraz inne rodzaje inwazyjnych zabiegów kosmetycznych.

[top]

Sponsor albumu
"Space Vibrations"
Sponsor albumu <br>
Lone Sorensen


Informacje o twórczyni refleksologii twarzy